| ROberrt86 a întrebat:

Remedii pentru un par scurt? Ieri m-am tuns buzz cut dupa aproape 2 ani cu top knot, evident asta din cauza frizerului. Sincer, niciodata n-am crezut ca parul conteaza atat de mult. Pe langa uleiul de ricin, ce alte suplimente recomandati pentru acest proces de 'crestere' mai rapida a parului?

2 răspunsuri:
| Ana1687 a răspuns:

Îți recomand să îți masezi scalpul, o data/ de 2 ori pe săptămână, pentru a-ți stimula circulația, asta ajuta parul să crească mai repede

| Whitesnake99 a răspuns:

Biotina Natrol 5000 sau 10000 daca suporta organismul (poate avea ca efect secundar acneea). Incepe cu 5000 cateva luni si vezi cum merge. Vitaminele C, D si zincul mai sunt importante pentru un par sanatos dar nu il vor face sa creasca mai repede. Uleiul de ricin e bun daca e de calitate.