Întrebare recomandată | Otto19 a întrebat:

Remedii pentru vergeturi?
Am folosit creme anticelulitice.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile apar cand iei foarte repede in gerutate, practic pielea se crapa!
Din pacate, o piele odata crapata, nu s emai poate lipii la loc, asa ca, indiferent de ce creme folsoesti sau ce tratamente nu va da nimic rezultate, pentru ca, pielea ramane pe veci crapata. Singura diferenta este ca, in timp, se va schimba culoarea din roza in alba.
Incearca sa te hidratezi cum trebuie, lipsa apei duce la de deshidratarea pielii si vergeturi, dar si ingrasatul peste masura, inttr-o perioada mica de timp.

De fapt, exista un remediu pentru vergeturi: chirurgia estetica!

| mudokins78 a răspuns:

Mă uimeşti pe zi ce trece!
Hai mă că nu e aşa rău!
Eu ştiu că nu e pentru tine... :-)

| Otto19 explică (pentru mudokins78):

rolling on the floor Ba chiar pentru mine mi-au aparut in zona bicepsului

| mudokins78 a răspuns:

Am crezut că e pentru,. Păi ce? Deja ai început să pui grăsime pe tine?
Grasule!

| Otto19 explică (pentru mudokins78):

Am avut o perioada de vizionat filme si mancat cred ca am pus vreo 10 kg

| Razvan0812 a răspuns:

Remediu:slabit
Sfat:Nu te mai ingrasa(am patit :'( )
Remediul a fost:Slabitul

| E1Onyx1E a răspuns:

Eu zic sa încerci și câteva remedii naturiste, fie simple sau în combinații. Uleiul de masline este foarte bun sau încearcă aloe vera. De asemenea, untul de cacao, de shea sau uleiul de migdale. Zațul de cafea poate fi o alternativă buna împreună cu uleiul de argan. Încearcă, diversifică și vezi ce ți se potrivește. Multă baftaa

| Neliutzz1611 a răspuns:

Si eu am nevoie de raspunsurile de la intrebarea ta rolling on the floor