| Victoria18 a întrebat:

Rochie scurtă vs. lungă.
Motivați.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde, de ocazie
scurta oras, acasa
lunga la un restaurant sau la o nunta, botez
intelegi tu ideea

| Violleta2022 a răspuns:

Rochia lunga versus cea scurta, o alegi in functie de:
- natura evenimentului sau destinatie (petrecere, plaja, plimbat pe strada samd)
- de forma picioarelor (lungi si subtiri, scurte, cracanate samd).
- si de cat de grasa/slaba este fata/femeia ( o femeie grasa de exemplu, nu va putea purta niciodata o rochie scurta).

| Lioana a răspuns:

Si una si alta. Depinde de ocazie.

| Yurisa a răspuns:

Depinde de ocazie, preferinte, cum complimenteaza purtatorul.

Eu prefer rochiile scurte. Sunt inalta si imi complimenteaza picioarele, cele lungi ma fac sa par coloana infinitului laughing Rochii lungi am timp toata viata sa port, pana nu o sa imi mai placa de mine, profit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde atat de ocazie, cat si de gusturile fiecaruia.
Eu, personal, prefer rochia lunga la nunti, botezuri si alte ocazii de genul acesta pentru ca mi se pare mai eleganta si ma simt mai bine in ea. In plus, ma avantajeaza mai mult rochia lunga eleganta.
In schimb, in tinutele casual, prefer rochiile scurte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurta=mai sexy
Lunga=mai eleganta

| aimullah123 a răspuns:

Nici prea scurta, nici prea lunga big grin

| slayer09 a răspuns:

Lunga, mi se par mai elegante rochiile lungi. Daca vrei sa fii mai sexy, baga o rochie scurta.

| lilith16 a răspuns:

Rochie scurtă
-comodă
-la moda
-o poti asorta cu orice

| Gaby212 a răspuns:

Depinde de ocazie...Ca doar nu te duci la biserica in chiloti si nici la petrecere cu coada dupa tine laughing