| SorryForPartyRocking a întrebat:

S-ar putea ca dupa barbierit sa ma irit mai tare din cauza unui anumit after shave? M-am gandit sa nu mai folosesc nici un after shave.Credeti ca ar fi bine?

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Nu mai folosi After Shave pe bază de alcool, dacă pielea ta este sensibilă la alcool, nu se va adapta niciodată la alcool, o ştiu pe propria-mi piele, la propriu. Există în comerţ cremă Nivea după ras, fără alcool, este senzaţională, hidratează pielea, o recomand.

6 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

Nu este bine.After Shaveul este facut special sa iti hidrateze fata dupa barbierit.Eu am o fata sensibila si inainte dupa barbierit ma iritam foarte tare, dar am descoperit ca daca ma dau cu Nivea Replenishing(cutia e de culoare albastra) nu mai am nimic. Poti sa il incerci si pe celalalt Nivea Sensitive(cutia este alba). Cel Sensitive e special pentru fata foarte sensibila.Nici unul din cele doua nu contine alcool.
Sper ca te-am ajutat.Bafta!happy

| darkgirl58 a răspuns:

Buna verisorul meu era foarte sensibil si cineva ia recomandat sa dea cu o crema happy la el a functionat sper ca te-am ajutat happy

| sabin89 a răspuns:

Eu niciodata nu am folosit nimic dupa barbierit, nici macar spirt. Apa, dupa care ma tamponez usor cu un prosop curat, eventual de hartie cu folosinta unica. Si am tenul curat si sanatos. Nici shampon nu folosesc pentru par. Sapun. Si am parul curat si frumos.

| vladmR a răspuns:

E mult mai bine sa dai cu apa rece ca gheata

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici sa nu te mai iriti dupa ce te barbieresti

http://www.sfaturilemariei.com/......cului-meu/

.

| 29alex29 a răspuns:

Depinde exista mai multe tipuri de piele fina groasa etc. dar exista si after shave de diferite feluti (pentru piele fina pentru piele groasa etc...)