| MaraMadalina1888 a întrebat:

Sa ma risc sa am tund? Am parul putin mai jos de umeri si e in valuri, ondulat.Am față spre pătrat dar si cumva inima, o combinație între cele 2. As vrea sa ma tund in față si sa-l fac mai sus de umeri, În fața sa-l tund până la nas si din ce in ce mai lung.Dar nu stiu ce sa fac, am avut breton si imi stătea oribil, ma asteptat o grămadă sa imi creasca părul la loc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Risca-te, o viata ai. Cred ca o sa iti stea bine.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crește la loc, nu e mare risc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu te tunzi daca nu iti placea cum iti statea atunci cand ti-am facut breton.Si eu mi-am facut breton si am asteptat muuuuuuuult timp sa imi creasca la loc.Ar fi destul sa iti lasi parul cum e acum si sa iti tai varfurile o data la trei luni deoarece asta e un lucru important pentru sanatatea parului tau. Daca vrei chiar sa ti-l tai dar dupa nu iti va placea iti pot recomanda niste sfaturi sa iti creasca inapoi mai repede.Asculta:1.Dupa ce te speli cu sampon si apoi cu balsam clateste parul cu apa putin mai rece .2.Cumpara uleiuri pentru cresterea parului.3. sa ai o dieta bogata in proteine, vitamine si minerale pentru ca reprezinta o conditie esentiala pentru cresterea sanatoasa a parului. Opteaza pentru alimente bogate in vitaminele A, B, C si E, fier, zinc, cupru, magneziu si seleniu. 4.In timpul dusului sau chiar si cand ai parul uscat, maseaza-ti scalpul.5.Chiar daca doare, in loc de perie piaptana-te cu pieptenele .6.Foloseste masti pentru par care contin ou.(le poti face si acasa si ai retete pe internet.trebuie doar sa cauti) 7. Spala-te de minim doua ori pe saptamana. Cam cu atat te pot fatui.Bafta!

| MaraMadalina1888 explică (pentru anonim_4396):

Ti as da,, cel ani bun raspuns "dar nu îmi apare la tine optiunea

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaraMadalina1888):

O data ce ai dat la altcineva nu mai ai optiunea.E ca la un concurs. Daca ai dat deja cuiva premiul 1 nu mai poti sa te intorci la un altul. Sper sa intelegi ce am vrut sa zic

| MaraMadalina1888 explică (pentru anonim_4396):

Sunt pe aplicatie de mult, stiu cum functioneaza, înainte să dau cuiva, imi arăta ca la restul pot da, dar tie nu.