| xDicsii a întrebat:

Sa presupunem ca avem pe o masa doua tricouri identice, albastre, si scrie pe ambele"adidas" in aceeasi parte.
Numai ca unul este de original iar altul este imitatie.
Care ar fi diferenta? Ma refer la compus.

7 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Probabil calitatea materialului.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiuuutza a răspuns:

Imposibil,nu are cum.Sigla trebuie sa aiba o diferenta,nu au dreptul sa o faca exact la fel:ori nu scrie adidas, scrie addidas sau ceva de genul, ori nu are 3 bare deasupra adidas, are doar 2, sau are 4. Apoi ar mai fi eticheta de la guler sau din dreptul taliei, daca scrie acolo Made in China, fii sigura ca nu e original.

| xilotto a răspuns:

Poi daca sunt identice ori sunt amandoua originale ori sunt fake amandoua laughing)

| pufulete17 a răspuns:

Diferenta sta in mini_eticheta pe care o are pe "dos"! acea eticheta iti spune daca este si nu original! iar la compus...pai sapala`le de 10 ori in 10 zile sa vezi!

| anonima17 a răspuns:

Pe eticheta din interor (aia mica si alba cu ceva scrisuri) exista o ata in culorile curcubeuli cusuta pe eticheta...asa e la toate produsele lor originale

| deyna10 a răspuns:

Diferenta se poate vedea si in timp... depinde cat de durabil este, da adidas nu stiu daca el chiar e de firma, pentru ca adevaratele produse de firma se gasesc foarte creu, si trebuie sa aiba eticheta unde srie de mai multe ori adidas pe eawinking