| Deiiu26 a întrebat:

Plec in wekeend intr-o excursie de 2 zile cu scoala. Vom vizita locuri si vom merge la o piscina. As vrea sa-mi faceti o lista cu lucrurile pe care ar trebui sa le iau cu mine. Ms.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaMara a răspuns:

1.Lucruri
un sampon si un gel de dus sa le folosesti dupa ce iesi din piscina
periuta de dinti
pieptan
sapun si prosop(sa te speli/stergi pe fata si maini) nu le folosi pe cele de acolo de unde va cazati
nu iuta telefonul + incarcatorul
multe servetele umede si uscate(nu se stie cand ai nevoie)
2.Haine
costum de baie ( nu til recomand cel din piese)
pijamalute
2 tricouri
2 perechi de pantaloni scurti sau trei sferturi (depinde de vreme)
- nu iti recomand fusta! iti trebuie ceva lejer in care sa te poti deplasa.
tenisi/adidasi in picioare si/sau santalute
o bluzita de trening in caz ca e racoare seara si dimineata
Daca vrei neaparat accesorii poti sa iti pui un inelus care stii ca nu-ti cade de pe deget si un lantisor
3. Alimente
lamaie si o punguta 2-3 eventual in caz ca ti se face rau
pe drum poti manca sedwichuri
fructe (mere, pere...)
biscuiti (NU tii recomand pe cei cu ciocolata)
o sticluta cu apa plata mai bine (cea minerala te baloneaza, apoi sa sa iti fie rau)
- sa NU-ti iei ciocolata deoarece o sa se topasca
- sa NU-ti iei suc acidulat (ori o sa te uzi toata si vei fi toata ziua incleiata, ori o sa-ti fie rau)
- sa Nu iti pui prea multa mancare daca stii ca nu o mananci.
4. Sfaturi
* Sa iti pui mancare care nu se strica, as poti manca si a 2-a zi ceva.
*Poti sa pui in colt niste banuti sa iti iei ceva de mancare/ gustari de la magazin.
* Sa iti iei ceva mai grosut de imbracat in caz ca o sa ploaie sau o sa fie frig (nu ai specificat locatia si nu pot sa-ti spun exact).
*Nu-i lasa oe ceilalti sa iti strice excursia. Pur si simplu nu ii baga in seama, shimba subiectul si destreazate.
Si...Cam atat... Distractie placuta si Drum Bun.

7 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Un pistol cu 2 gloante (in caz ca ratezi prima oara). Distractie placuta!

| selenagomezz a răspuns:

Saln pai fara cioco, banane cirese suc acidulat, capsuni o sa se topeasca sau o sa se sparga etc.ai nevoie de lamaie in caz ca ti se face rau punga patura pentru piscina aparat foto dca vrei bani pentru 2 zile niste mancare cu tine pe drum o jacheta de ploaie, o haina groasaa ciorapi, chilotei dres de baie funda sper ca te-am ajutat

| CocaCola19874 a răspuns:

Pentru inceput ia-ti haine:un pantalon scurt chiloti sosete pantaloni lungi 2 tricouri i sapca si 2 bluze de trening o pereche de papuci si una de adidasi.
Pt a va distra poti lua:
telefon incarcator tableta daca ai carti de joc laptop daca ai si te lasa parinti o minge de basket footbal handbal sau de aia mica de tenis ce vrei tu.
ia-ti 2 prosoape un sapun periuta de dinti pasta de dinti sampon.
Mancare :poti sa iti iei pe drum niste sanwisuri o sticla de suc si una de apa si mai ia-ti 100 150 lei sa iti iei nu stiu ce vrei tu.

| gigimuranus a răspuns:

Ceva de mancare si de baut pentru drum, o pereche de boxeri/chiloti curata daca e doar 2 zile, o pereche de soseste in caz ca mergi cu adidasi/tenisi, pantaloni scurti ed baie daca mergi la pisicina [doh!], in rest nu cred ca mai trebuie ceva... un aparat foto/telefon cu camera pentru amintiri thinking

| Nicol_6787 a răspuns:

-periuta de dinti
-incarcatorul+telefon
-servetele/prosoape/costum de baie
-pijamale
-aparatul fotowinking+cardul+bateriile(si incarcatorul de la baterii)
-haine...nu multe (o pereche de blugi.pantaloni scurti sau fusta, un maieu/tricou+o haina de trening sau o rochita
-nu uita baniiwinkingdistractie placutatongue[ce zici fundasmug]

| ellaubyta a răspuns:

Aceasta problema o am si eu.