| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Zeama de lamaie este buna pentru ten? Am auzit ppe multi ca arde tenul si pe multi ca indeparteaza cosurile...Deci e buna sau nu?happy.(sau imi puteti recomanda tot asa ceva masti nat pe care le-ati folosit voi si a avut efectXD) dau funda:*

8 răspunsuri:
| glamvintage a răspuns:

Lasa lamaia, aia este pentru persoanele mai in varsta. Masca din o aspirina zdrobita si o lingura de lamaie, pentru 20 min, dupa o curatare foarte buna a tenului.
XOXO

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Depinde, lamaia nu este buna pentru toti. Unora le usuca cosurile, altora le irita tenul. Foloseste 1data si vezi daca iti prieste, daca te irita nu o mai folosi.

| TangerineP a răspuns:

Da! Lamaia e foarte buna pentru ten.
Eu folosesc in fiecare zi si simt rezultate)
In primul rind,zeama de lamaie contine acid care curata fata,te scapa de cosuri,de punctele negre si de alte grasimi care s-au acumulat pe parcursul zilei
In ziua de astazi avem nevoie de o ingrijire a tenului mai deosebita,ma ales noi care traim in oras...din cauza poluarii tenul se acopera cu un strat de praf si grasime,poti sa observi asta si singura,uite asa:iai un buretel de bumbac,storci citeva picaturi de lamaie pe el si iti stergi fata cu el, si apoi vezi rezultatul)
zeama de lamaie mai este buna si pentru cei care vor sa-si inalbeasca dintii(aplicand acelasi tratament o data pe saptamana, nu mai mult pentru ca acidul poate afecta smaltul dintilor)
si pentru par zeama de lamaie este buna daca vrei sa-ti deschizi culoarea parului)
pentru mai multe detalii da search in google))
succes!

| DraGfirE a răspuns:

Sincer sa fiu daca o sa incepi sa folosesti sa te tii de ea ca mie miau venit de 2 ori mai multe cosuri cand m-am lasat si acum folosesc iar zeama de lamaie ii bine ca mai am cateva si depinde si de organism trebuie sa incerci asa nu ai de unde sa stii.

| Krysthyne a răspuns:

Poti incerca sa o folosesti ca o masca si daca nu functioneaza poti bea zeama de lamaie.Impotriva cosurilor eu am cumparat creme de la Avon.Intotdeauna sa tii cont de tipul tenului tau si sa nu ai alergii, mai intai cautii informatii pe internet.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://ingrijireatenului.cabanova.com/cosmetice-ingrijire-ten.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| nimeni1234 a răspuns:

Da.eu folosesc zilnic si e destul de buna lamaia.am citit si in reviste.In fiecare dimineata storc pe un disc demachiant 4-5 picaturi de lamaie si are efect... poti sa adaugi paracetamol ceva daca e mai grav.mai folosesc si ceva de la Avon pentru cosuri si puncte negre.

| kira_9439 a răspuns:

Salut! si eu am probleme cu cosurile., nu am multe dar totusi nici alea cateva nu dau bine. asa ca mi-am cumparat de la farmacie un sapun special pentru fata si ma spal dimineata si seara uneori. si au inceput a nu imi mai apara cosuri. deci cred ca asa e cel mai bine. si nu o sa ai nicio iritatie. sper ca ti-am fost de folos!