| SanduDogari a întrebat:

Sall, am un volan cu pedale Logitech Formula Force EX si nu stiu cum sa setez optiunele la jocul euro truck simulator.
1.Cum sa setez optiunele la joaca ca sa mearga volanul si pedalele?
2. Eam inscis discul
3.Lam conectat prin USB
4.Am instalat jocul
5.Intru in jocul euro truck simulator
6. Optiuni----------?
7?/
8?
ajutati-ma va rog...

Răspuns Câştigător
| staneang a răspuns:

Intri in joc,apoi option,controller, la prima optiune click si alegi keboard+Logitech formula force rx. Dupa reglezi steering axis, acceleration si brake.Asta trebuie facut.Nu uita sa verifici daca driverul Logitech a facut cel mai recent update. Butoanele de pe volan trebuie sa le setezi din Logitech gaming software.

4 răspunsuri:
| cristipetra a răspuns:

Sincer eu nu am Logitech dar la euro truck simulator la 18 wos haulin nu a mers! la celelalte jocuri nu am incercat decat bmw 3 chalenge si a mers

| edi654 a răspuns:

Ma eu am facut alcumva baieti uitati aici:dai option controler dai keyboard+ce nume are volanu tau.
setezi de pe ce vrei sa mergi in fata sau in spate din keyboard.
tot la controler unde scrie stering axis dati disable si apasati butonu de pe care v-ati ales sa mergeti in fata.
sub stering axis mai este tot asa arata cum arata stering axis dati tot disable si virati cu volanul in ce parte doriti.
si la ultimul dati tot disable si dati pe butonul pe care lati ales sa mergeti in spate. SPER SA VA FIE DE MARE AJUTOR!

| Tarcoci_Sebi_2000 a răspuns:

La fel am patit si eu si tot nu stiu