| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU
Ce sa fac sa nu mai am parul asa uleios? adica de ex ma spal sambata seara si luni e cam uleios iar marti zici ca nu m-am mai spalat de o groaza de timp
Ce sampon imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu inainte imi spalam parul zilnic pana am dat peste samponul head and shoulders classic clean 2 in 1, asta-mi tine parul curat 4 zile. Am incercat si tot felul de sampoane pentru par gras, atat din supermarket cat si dermatocosmetice, si n-am avut rezultate care sa ma multumeasca - tot trebuia sa-mi spalul zilnic.

Samponul de la Selsun Blue imi mai tinea parul curat mai mult timp, dar daca nu-l iei de la Farmacia Tei platesti dublu sau triplu in alte farmacii :
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10017303

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi
Oare cat costa Head and shoulders-ul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

9-10 lei varianta de 200 ml, 18-20 lei varianta de 400 ml ( uneori e la promotie in kaufland si costa 15-16 lei )

Cu placere ^^

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu acum folosesc cel pentru bebeluşi (conţine cele mai puţine chimicale).

| Ririru a răspuns:

Buna,

Si eu am parul cu tendinta de ingrasare si il spal o zi da una nu, sau chiar in fiecare zi. Am vorbit cu hair stylisti si nu este adevarat ca daca-ti speli parul de cate ori este nevoie( pentru ca este nevoie! ) se ingrasa mai repede sau faci matreata si alte minuni. Spala-te linistita de cate ori ai nevoie. M-am chinuit ani sa gasesc un sampon care sa nu-mi ingrase parul si n-am gasit niciunul. Depinde de fiecare tip de par.

| BroascaCuElice a răspuns:

Spala-te mai des pe cap

| Ssspup a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Nu e bine sa te speli in fiecare zi o data sau de doua ori pe cap.

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Ssspup):

Nu am zis in fiecare zi, ci mai des

| KillaNoFilla a răspuns:

Recomand schauma

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Aceiasi problema e si la mine. Eu am scapat de aceasta grija de mult timp :
- Mi-am facut un fel de program de spalat pe par (miercuri si duminica/sambata) si folosesc sampon si balsam. Iti recomand spray-ul Batiste cu cirese ca sa il folosesti intre spalari, elimina excesul de sebum(cea care face parul sa para uleios).

| Ssspup a răspuns:

Poate ca, pur si simplu, asa este parul tău.

| Elena22031980 a răspuns:

Buna, iti recomand, samponul pentru par gras.
Curăţă părul în profunzime şi conferă prospeţime, cu acest şampon cu formulă specială, ce conţine extracte din lămâie şi urzică. Ideală pentru părul gras, această combinaţie cu parfum încântător prelungeşte intervalurile dintre spălări, eliminând excesul de sebum. Nu conţine silicon. Biodegradabil.
Aici te poti inregistra si sa rasfoiesti catalogul la pagina 128.
Mult succes!
https://ro.oriflame.com/......consultant

| PisicaNeagra31 a răspuns:

Nu asta cu mâna în par toata ziua si spălate pe cap o dată la 2 zile. Nu folosi balsam pentru ca el ți-l îngrașă cel mai tare. Ca șampon iti recomand Panthen e foarte bun. Funda?