| BlackDarkAngel a întrebat:

Eu am 43 kg si vreau sa slabesc pana la 38 kg. Cum as putea? Si in cate zile/saptamani/luni as putea slabi 5 kg? Stiu,printr-un regim alimentar,prin exercitii sportive,sala de fitness,sport,sport, sport...
1) Sport: Dar ce exercitii?
2) Regim alimentar : Dar la ce ore trebuie sa mananc, cum si ce?
3) Prin pastile, medicamente: Nu vreau. tongue
4) Un site specializat: Nu prea ma lamureste, totusi....sa vad P.S: Am nitrat pe aproape toste site0urile de slabit dar nu mi-au fost de mare folos!
Funda pentru cel mai serios si folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| BissiBee a răspuns:

Buna!
1)Eu iti recomand sa faci aerobic! Te ajuta sa slabesti cel mai usor(incearca sa-ti faci un program, sa faci sport la aceeasi orahappy )
2)La mancare ....hmm pai in primul rand nu mai manca nimic dupa ora 18:00! Si evita prajelile si fast food-urile!happy
3)NICI SA NU TE GANDESTI SA IEI PASTILE SAU CEAIURI! CEL MAI BINE E SA FACI ASTA CU MULT SPORT!
4)Nu am sa-ti dau nici un sitesad Dar nu te lua dupa ce scrie pe net! Nu tot ce scrie e adevarat!
Sper ca te-am ajutat, si spor la slabit!:*:*happy happy

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackDarkAngel explică:

Haide-ti raspunde-ti!

| BlackDarkAngel explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri, insa doar unul poate primi funda! Mersi

| BissiBee a răspuns (pentru BlackDarkAngel):

Mersi! Te pup:*:*happy

| BlackDarkAngel explică (pentru BissiBee):

Si eu la fel :*

| Sandra2571 a răspuns:

Pai,sa faci sport, orice sport vrei tu(bicicleta, role, sa sari coarda) sa nu mananci dulciuri sau fastfood-uri si sa nu iei nicio pastila, alea mai mult iti fac rau... sper ca te-am ajutat cat de catwinking

| simiy a răspuns:

Incearca cu legume fierte si carne de pui fiarta fara paine si fara ulei de floarea soarelui. Poti sa iti faci o salata din legume fierte si sa pui ulei de masline e chiar buna. Cartofii nu sunt recomandati contin mult amidon, morcovi, mazare, ciuperci sunt foarte bune. Poti manca si fruncte dar ai grija ce fructe, merele, greful sunt bune. Bananele ingrasa. Prietena mea a slabit in felul acesta 5 kg intr-o luna dar ea nu a facut sport. Daca tu alergi in fiecare seara 20 de minute sunt sigura ca reusesti sa slabesti mult mai repede. Nu mai manca seara cu cel putin o ora inainte de culcare.

| denisa123456 a răspuns:

Saritul corzi este foarte efiecient 5 min de sarit coarda este echivalentul a 15 min de alergat, iti pune toti muschi in miscare in acelasi timp bafta.