| 03052003 a întrebat:

M-am. facut roscata in iunie cu nuantator.Eu fiind blonda chiar si acum mai am o nuanta rosie in par. Vreau sa scap de nuanta asta pentru ca nu imi mai place, dar nu vreau sa ma vopsesc cu vopsea permanenta.Am incercat remedii facut in casa menite sa iti deschida parul la culoare...nu prea au dat roade. Daca iau un nuantator blond, sunt sanse sa iasa ceva daca culoarea parului e mai inchisa decat nuantatorul?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nuantator si ce nuanta ai folosit, vreau si eu un nuantator asa incapatanat. laughing

Ia-ti sampon head and shoulders pentru matreata si o cutie de vitamina c fara aroma ( ar trebui sa fie vreo 3-4 lei ).

Pune intr-un bol sampon ( cat iti ajunge sa-ti acoperi tot parul / gen cantitatea folosita pentru vopsirea parului ), vitamina c pisata foarte bine si daca ai si zeama de lamaie si mai bine. Toata minunea asta o aplici pe parul uscat ca pe o vopsea normala, acoperi cu folie de aluminiu si un prosop si o lasi 30 de minute sau o ora. Repeti procedura pana ajungi la rezultatul dorit. Si nu, nu ramai fara par. Este o metoda super pentru a scoate vopseaua din par/ a deschide nuanta parului vopsit. Eu cand ma vopseam mereu o dadeam in bara cu nuanta si tratamentul asta ma ajuta mereu laughing

Daca n-ai rabdare pentru toata chestia asta si ai vreo 80/90 de lei poti sa-ti iei color b4 din dm si intr-o ora revi la nuanta ta naturala daca ai aplicat pe parul natural doar nuantator, nuante inchise sau la cea mai deschisa nuanta a ta daca ai aplicat si nuante de blond in ultimii ani.

| Alicezzz a răspuns:

Iti comanzi B4color care este pentru decapaj si te duce la culoare naturala. Roscatul si negru se scot cel mai greu si in general ies cu multe decolorari. Imi imaginez ca tu nu vrei da folosesti vopsea asa ca este greu sa scapi de roscatul ramas peste noapte fara a folosi vopsea. Poti folosi vopsea fara amoniac si o nuanta de saten sau blond auriu care sa iti acopere roscatul. Poti folosi un nuantator kalos dar care iti va inchide roscatul, nu il va acoperi. Cautati un nuantator saten si incearca cu el. Eu am trecut in 2 luni de la negru albastrui la blond auriu fara decolorant doar folosind B4 color si apoi numai din vopsea fara amoniac cu nuante de la 7 la 10.plus mastile de pår si sa stii ca am parul lung si nu l am distrus dar si investesc bani in el luna de luna nu fac rabat la produsele pentru ingrijirea pårului.
Aaaa si daca vrei sa te faci grena roscat ma rog ceva acolo uniform poti folosi violet de gentian il gasesti la farmacie si se duce la spalat.
Si ca sa scapi de roscatul care ti a ramas si probabil acum esti in 2-3 nuante prin par, incearca B4 color sau nuantator saten care sa acopere roscatul sau direct vopsea fara amoniac.

| Julizz a răspuns:

Buna!
Da,sunt sanse, insa ar trebui sa incerci intai cu o mixtura intre coaja unei jumatati de lamai, sucul unei lamai, 3 lingurite otet, 1 lingurita praf de copt; la mine a functionat.