Întrebare recomandată | Overandover a întrebat:

Acneea lasa cicatrici daca nu este tratata?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

Lasă chiar și dacă e tratată uneori, deci da, cu siguranță. E foarte important să o îngrijești corespunzător acum, ca să nu ai probleme cu imaginea toată viața după.
Un pont foarte important ar fi să aplici cremă de soare zilnic, razele UVA (care sunt și iarnă și vara) accentuează și definitivează urmele lăsate de acnee și cicatricile în general. Pe lângă asta, și previne ridurile și semnele îmbrătrânirii în procent de 60%.

| Overandover explică (pentru adelina29):

Am multe puncte albe, astea lasa urme? Ca uneori ma everveaza si le mai scot.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde, în unele cazuri da.

| aumih16 a răspuns:

Da si se intampla atat la partea masculina cat si cea feminina!

| Asuganni a răspuns:

Lasa cicatrici dar dacă nu le storci se vor vindeca semnele, vor dispărea. Dacă le storci, rupi risti să rămâi cu găuri semne pe fața, cum are sora mea.