| Gabriel_Remus_1996 a întrebat:

Salut, acum 5 zile mi-am facut gauri in urechi, cu pistol si cercei medicinali, trebuie sa-i port in jur de 10 zile. Dar eu vreau sa-i schimb cu unii de argint, si pun intrebarea asta, ca poate stie cineva. in cate zile se vindeca in gaura?

7 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Nu ii scoate, iti sugerez, se ma umfla, mai asteapta si nu fa greseala asta. ttrebuie sa stai macar 10 zile, dar tine-i si tu 8 zile.

| Cosma16 a răspuns:

Cerceii in prima faza se tin 4-5 zile... dupa care se schimba cu unii de aur

| thegatekeeper a răspuns:

Ar trebui sa lasi cerceii pe care deja ii ai aproximativ 10-14 zile, pentru a nu irita zona daca ii schimbi atat de repede cu altii. Este in regula sa folosesti cercei de argint, insa asteapta macar 10-12 zile, ca sa nu se infecteze dupa aceea.

| deeadeea111 a răspuns:

Mai asteapta putin

| Valleria a răspuns:

Eu ii am de 7 luni da inca nu mi-a trecut definitivsad Mai bine puneti de argint sau de aur ca mai repede o sa treaca.

| violetflyer a răspuns:

Nu ii scoate, lasa macar 5 zile, dar doar daca iti spune medicul. Daca ti-a zis 10 zile, poti purta cu 1-3 zile mai putin. Poarta apoi cercei de aur 1 luna, iar daca n-ai, atunci poarta cei de argint, dar e unul din cazurile mai putin bune.

| oana44m a răspuns:

Eu mi-am facut o a doua gaura in ureche singura direct cu un cercel de argint si l-am scos in aceeasi seara, l-am pus la loc a doua zi, fara sa am probleme, fara sa se inchida gaura. problema este ca fiecare om e diferit, am prietene care au stat cate 2 luni cu urechile umflate dupa ce si-au facut gaura. cum simti si tu. ceva ce ajuta in cazul in care te hotarasti sa faci pasul: unge acul cercelului cu un unguent cu antibiotic sau cu crema de galbenele inainte de a il pune in ureche.