| Gabinnen a întrebat:

Acum doua zile m-am tuns singura deoarece am observat eu ca mi se vedea parul din fata foarte tocat. Acum e scurt dar problema mea e ca in fata se vede foarte urat deoarece am incercat sa il tund gherute dar mi-a iesit mai mult pe drept...si nu pot sa mi-l tund pe tot la aceeasi lungime deoarece " gherutele" imi vin putin mai jos de ureche.
Nu stiu daca sa merg la coafor sa imi repare acolo cineva parul sau sa mai astept putin sa creasca ca sa pot sa ma tund.
Cele care ati avut o problema asemanatoare ca a mea cum ati procedat? In cat timp v-a crescut parul la loc?
Precizez ca de doua saptamani am inceput sa-mi fac masti cu ulei de ricin, masline si oua.

12 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la coafor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine că îți faci măști, dar nu o să-ți crească părul de la ele.
Însă ai grijă cu oul să nu faci exces de proteină și să nu-ți mai poți descurca părul pe urmă.

Dacă pui vreo poză îți zic eu ce să tunzi, că din descriere nu-mi dau seama ce-ai făcut decât că l-ai ciuntit.
Sau dacă cunoști o tipă care tunde bine, mergi la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui si uleiuri de la Preafericitul ca tot nu o sa se intample minuni. Poti sa iti faci un masaj capilar de fiecare data cand iti speli parul pentru a stimula circulatia, astfel parul ar primi mai multe substante necesare pentru o crestere cat mai sanatoasa. Nu poti sa grabesti procesul de crestere, daca vrei sa te asiguri ca parul creste cat mai sanatos ai putea sa ii ii aplici un ser :

https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10060029

| gogu220 a răspuns:

Se spune că ce face omul cu mâna lui e bine făcut. În cazul de faţă îţi recomand să mergi la un coafor. Şi dacă ai avea experienţă tot e greu să te tunzi singură.
Hai sănătate la neamuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gogu220):

Eu mă tund singură de la 13 ani.
Până acum un an jumate îl tundeam drept și acum V în scări.
Nu e greu deloc. E vorba de cât te duce capul.

| gogu220 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă pâna acum te-ai tuns singură, acum de ce te plângi?

| Gabinnen explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca atunci cand ai parul scurt nu iti dai seama cat de drept sau cum il tunzi in spate. Chiar n ai cum!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabinnen):

Ba se poate.
Îți mai trebuie o oglindă doar.

| Devil21 a răspuns:

Buna,continua cu uleiul de ricin, este f.bun si chiar se observa rezultatele
Daca ai răbdarea necesara eu zic sa astepti si dupa sa te tunzi asa cum vrei tu.
M am tuns in septembrie f.scurt pana la umeri iar acum il am pana la sold deci..ai rabdare.
Te?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Devil21):

Ai cumva 1.20 sau ce poțiune magică ai pus în uleiul de ricin să-ți crească părul de la umeri la șold în 6 luni?

| Gabinnen explică (pentru Devil21):

Super! Poti sa pui o poza si aici? happy

| Devil21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nu, am peste 1, 60
Folosesc de 5 ori pe săptămână ulei de ricin +sampon natural cu ulei de ricin
Scalpul difera de la om la om nu cred ca sunt sigura careia ii creste parul asa de repede.