| stangaionut a întrebat:

Salut am 12 ani 1.55 cm si 60 kg

credeti ca am greutatea ideala pentru aceasta varsta si aceasta inaltime sau daca ar trebui sa slabesc si daca ar trebui ce exercitii stiti pentru slabit la sport ma refer?

8 răspunsuri:
| Millanteria a răspuns:

Si eu am 12 ani, am 1. 60cm si 47 kg. Ideal ar fi asa: De ex: tu ai 1. 55cm - 10- 45=> tu ar trebui sa ai 45kg.

| romanaols a răspuns:

Ar trebui sa ai 45 de kg.

| Razvan4414 a răspuns:

Normal greutatea trebuie sa fie egala cu nr de centimetrii peste 1m inca zul tau al 1.55m ar trebui 60kg dar nu iti recomand un regim intens. Unul foarte simplu tinand cont ca in perioada asta vei creste cel putin pana la 1.65 si totodata si greutatea probabil.Normal e bine dar cateva kg in minus nu stricatongue Funda?

| Deeyutza12 a răspuns:

Buna, mo! Si eu am 12 dar am 1.65 si am 53 kg deci: cred ca faptul ca esti inalta iti da cam 50 de kg si cam 10 kg cu mancatul excesiv.Acum spune`mi esti cea mai inalta din cls?

| WeeD a răspuns:

Practic, trebuie sa iei un premiu de balena ucigasa! laughing

| OliviaLowe a răspuns:

Greutatea ideala este de obicei mai mica decat inaltime de exemplu daca ai 1.55 ar trebui sa ai cam pana 50 de kg, dar esti la varsta in care te dezvolti asa ca nu te ingrijora

| stangaionut explică:

Is baiat

| Liptonel a răspuns:

Incearca sa te abtii de la unele lucruri, incet si treptat, sa nu iti lipseasca nimic, dar sa te abtii de la ele happy, sper ca intelegi.
Asta va fi perioada in care te vei inalta cel mai mult 11, 12 ani pana la vreo 15-16, dupa aia mai putin. Deci. nu regim, dar incearca ca mai "slabesti" cu mancatul la unele lucruri