| Anonimualadinparc a întrebat:

Salut,am 16 aproape 17 ani si vreau sa imi fac dreaduri.
Bani am sa fac dar nu stiu cum sa imi conving mama sa ma lase sa imi fac.
Niste idei sa o conving sa ma lase?
Eu i-am zis ca vreau un cadou de ziua mea care vine peste 3 luni, ea a crezut ca vreau un telefon sau o motocicleta si i-am zis ca nu e ceva scump si e foarte simplu.
Acum mai vreau idei sa stiu ca ma lasa.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și fă-ți dreduri fără să îi spui apoi apari acasă cu "fapta împlinită", nu o să aibă ce să îți mai facă.

| Anonimualadinparc explică (pentru anonim_4396):

Nu am cu cine sa ma duc pana acolo, am nevoie de masina

| biancaebar a răspuns:

Mi se pare rau sa iti faci dreadlocks fiind o persoana alba, acum iti explic de ce: in primul rand noi, ca persoane albe nu avem parul asa de rezistent ca persoanele negre, care ei si le fac pentru comoditate si pentru a proteja parul.
Ceea ce vrei sa faci tu este pentru o moda care il va costa scump pe parul tau subtire de alb si in plus vrei sa te apropiezi de o cultura care nu este a ta.

| Mihai720 a răspuns:

Nu vreau sa par dur dar sa stii ca dreadurile influenteaza caderea parului foarte mult, mai exact, taierea lor vor fi portiuni pe cap unde va ramane piele... Cunosc un caz cu o prietena... Dezavantajele sunt multe, poate parintii tai stiu asta si de aceea nu vor sa te lase.