| vclaudiu7 a întrebat:

Salut. Am 17 ani si am avut acnee grava pe obraji, frunte si barbie. Am fost la dermatolog si a reusit sa-mi sparga cosurile si am dat cu nu stiu ce crema si mi-au disparut cosurile dar au ramas cicatrici, ceva de genul https://static.acne.org/......ce3ded.jpg

Ce crema, ce pot folosi ca sa scap de astea? Multumesc enorm.

7 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

De scapat nu poti scapa in totalitate imi pare rau cate dezamagesc sad tot vor mai ramane niste mici semne. Mie medicul mi-a dat Sensibio AR de la Bioderma pentru ca am si pielea sensibila. Le-a mai potolit ce e drept dar cateva semne tot raman numai ca nu mai sunt asa rosii. Dermatologul nu ti-a prescris ceva si pentru cicatrici?

| Floridori a răspuns:

Poti reduce roseata cu aspirina si vitamina C.
Daca doresti si ai rabdare, poti incerca Bio-Oil pentru ingrijirea pielii.Da, este pentru vergeturi, dar daca esti constant si il folosesti zi de zi in paralel cu aspirina si vitamina C, avand si o igiena corespunzatoare a tenului, in 2-3 luni vei vedea diferente masive.
Numai bine!

| NotNamed a răspuns:

Dai cu Bepanten pentru cicatrici

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Si eu am pățit asta. Am incercat multe creme care doar au neutralizare roseata însă tot au rămas acele urme dar putin vizibil.

| vclaudiu7 explică:

P.S - Cand le ating nu se simt ca niste cosuri, pur si simplu sunt puncte rosii si se vad urat si cam scad stima de sine. Is curios daca a reusit cineva sa scape de ele.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Poti incerca cu crema de marul lupului. Nu din asta luata din oras, ca-s porcarii. Luata de undeva unde sunt doar plante naturale.

| Anonimmaaa888890 a răspuns:

Poti incerca cu crema de marul lupului. Nu din asta luata din oras, ca-s porcarii. Luata de undeva unde sunt doar plante naturale.
Si daca nu te superi cu ce crema ti-au trecut?