| Mayumi a întrebat:

Am auzit ca pudra de talc este buna pentru parul gras. Astazi m-am dus sa-mi cumpar una insa am observat ca este mentolata. Pentru cele care ati folosit este la fel de buna si pudra de talc mentolata pentru parul gras?

2 răspunsuri:
| spiridus25 a răspuns:

Foloseste-o pe post de sampon uscat
Cand ramai fara sampon uscat si vrei sa rezolvi rapid problema parului gras, presara putina pudra de talc la radacina parului! Absoarbe excesul de sebum si creeaza volum. Periaza usor parul pentru a o distribui uniform. Dar nu face din asta un obicei, foloseste-o numai si numai in caz de urgenta!

Ingroasa genele cu pudra de talc

Presara putina pudra de talc pe gene, inainte de a folosi mascara. Aceasta va actiona ca un primer, ingrosand genele si facandu-le sa arate mai pline! Foloseste o pensula curata de machiaj pentru a aplica pudra.
Fixeaza machiajul
Daca n-ai o pudra de fata ca sa fixezi machiajul, poti folosi putina pudra de talc. Foloseste o pensula mare pentru a o aplica. Indeparteaza prin scuturare surplusul inainte de a o folsi pe piele, pentru ca prea multa pudra iti poate ruina look-ul.
Ajuta la epilat

Data viitoare cand te epilezi cu ceara acasa, presara un strat subtire de pudra de talc pe piele inainte de a incepe epilarea. Pudra va imbraca firele de par, iar ceara se va lipi de ele mult mai bine

| George_Mario_1996 a răspuns:

Pundra de talc mentolata este cea mai buna dintre toate te-as sfatui sa-ti ei din acea.