| dexter_3709 a întrebat:

Salut, am facut greseala de a-mi vopsii parul de 2 ori intr-o luna si s-a ars la varfuri am mai tuns din varfuri dar a mai ramas din arsura pe par. Ce pot sa fac sa scap de parul ars fara sa il tund?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

E normal sa fie aspru si uscat. Singurul lucru viu din par e radacina, restul e material mort, deci trebuie sa il hidratezi. Masti cu ulei de masline, cocos sau ce ulei vrei tu, ou, avocado, miere si orice mai hidrateaza parul, gasesti multe retete pe net. Lasi masca cel putin 3 ore in par. Apoi te speli bine cu sampon, apoi aplici o masca sau un balsam (eu folosesc masca de la kallos), lasi 10-15 min si apoi te clatesti doar cu apa, nu cu sampon, astfel va face parul moale, lucios si usor de pieptanat.

1 răspuns: