| Valerica_5832 a întrebat:

am nevoie de un sfat rapid... undori din cauza ca oja mea de unghii nu este calitativa, se usuca foarte greu si din cauza asta se shterge... imi puteti da niste sfaturi despre cum sa fac oja sa se usuce mai repede?; X

Răspuns Câştigător
| Ellyyy a răspuns:

Stiu, si eu am exact aceeasi problema ca si tine. Oja care nu este de calitate se usuca greu, si uneori ca sa arate bine trebuie sa dai mai multe straturi, ceea ce face uscarea si mai grea si cade si mai repede. Incearca sa dai pe sub oja un strat foarte subtire de tratament pentru unghii, apoi aplica oja.
Acum nu cred ca exista o metoda sa iti faci oja sa se usuce mai repede. De exemplu eu stau la calculator cu mainile pe birou si ma uit la un serial sau ceva, sau stau cu o mana pe mouse si una pe birou. Ai putea sa le usuci cu uscatorul de par, daca ai rabdare. Sau exista acele produse speciale care odata aplicate pe oja se usuca in 60 de secunde.
Cea mai buna solutie e rabdarea. Incearca sa iti faci unghiile cand stii ca ai suficient timp sa stai sa se usuce bine.
Bafta :*

2 răspunsuri:
| florinpaula a răspuns:

Pune degetele subt robinet si lasa sa curca apa rece pe unghii asteapta un pic cam 3 min si gata, depinde si cat de groasa dai oja normal de 3 ori trebuie sa dai si daca este prea groasa ojaa incearca sa o diluezii.

| username6636 a răspuns:

Buna!
Incearca sa iti aplici starturi subtiri, pentru a se usca mai repede, sau poti sa iti usuci oja de pe unghii cu ajutorul feonului, dar ai grija sa nu-ti usuci si mainile.
Sper ca te-am ajutat,
Bye-bye!