| Brandus_Nicoleta_1996 a întrebat:

Salut, am o bratara cu margelute aurii din plastic sau metal nu sunt sigura, oricum margelutele si-au schimbat culoarea in maro de parca ar fi ruginit sau oxidat, stiti cum as putea sa o curat?

Răspuns Câştigător
| lizy12iul a răspuns:

Daca este din metal nu prea cred ca poti sa o mai faci, fiindca s-a oxidat. ai putea sa o faci cu oja, auriu sau alta culoare sau daca pur si simplu vrei sa nu iti mai inverzeasca mana poti sa o dai cu lac de unghii, la fel si la inelele de metal, le dai cu lac in interior si nu o sa iti mai inverzeasca degetele happy

1 răspuns:
| Omulcarearenevoiederaspunsuri a răspuns:

Este oxidata nu ruginita si trebuie sa o freci cu periuta si pasta de dinti. Este cea mai buna metoda. Sau dizolvi bicarbonat de sodiu in apa si o lasi acolo cateva ore! happy