| Sava_Alex_1999 a întrebat:

Salut.
Am o intrebare.
Este ok daca la inaltimea de 1.70m am greutatea de 60kg? Am 16 ani.
Adica nu vreau sa fiu prea slab sa stea hainele pe mine ca pe gard, dar nici sa fiu cat un butoi

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este o greutate perfecta, conform inaltimi tale, pe viitor vezi de culturism

http://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/2019/08/28/1875/

| RAY a răspuns:

| aXy99 nu il practic pentru ca prima oara slabesc apoi vad de culturism, daca as avea greutatea lui asta as face, dar nu la varsta lui de la 18 ani, slabirea inseamna deficit caloric, ce masa poti pune fiind in deficit caloric?

| RAY a răspuns:

Mai simplu spus, construirea de mușchi necesită consumul de mai multe calorii decât ardeți. Pierderea grăsimii necesită consumul mai puține calorii decât ardeți.

https://www.verywellfit.com/......me-1231586

| RAY a răspuns:

Nu am sters nici un comentariu, am voie sa dau ignore la oricine doresc eu indiferent de ce motiv am

| aXy99 a răspuns:

Nu e ironic cum ray recomanda tuturor culturismul? Un sport pe care el NU il practica rolling on the floor

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Si-a sters si comentariul intre timp. Mi-a dat si ignore.
Ce denota de aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este ok.