| Gabinnen a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Eu sunt satena si am fost vopsita roscat, blond si mai multe nuante de ciocolatiu si acum as vrea sa incerc si brunet, dar totusi as vrea sa probez inainte cu un colorant de par brunet. De jumatate de an m-am tot tuns ca sa scap de parul blond si acum n-as prea vrea sa ma vopsesc iar dar nu imi place cum imi sta cu nuanta mea natura.
Intrebarea e urmatoare: daca incerc colorantul de par brunet o sa se ia de tot dupa 7-8 spalari? Sau imi va ramane parul o nuanta mai inchisa. nu as vrea sa incep sa ma vopsesc iar si sa imi distrug parul.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Colorantul negru se ia dupa 2-3 spalari. Vara fiind, daca transpiri, ini curge pe gat, si ramane pe haine. Poate aparea o usoara modificare de culoare ulterior, dar daca e colorant din market, nu afecteaza structura parului. Daca e colorant chimic, din farmacie, gen albastru de gentiana, etc, daca nu-l pui in balsam sa-l diluezi, da, cam arde parul.

| Gabinnen explică (pentru Sonia822):

Voiam sa folosesc nuantator

| gothicbat a răspuns:

Vezi ce scrie pe el când te duci să-l cumperi dacă e permanent sau nu.