| maria_7538 a întrebat:

am o mica problema, in curind vom avea la scoala o mica serata in care va trebui sa dansez pe ritmurile Shakirei si evident voi imbraca ceva haine mai sexy(cred ca vor fi mulate pe corp), problema e urmatoarea, ca talia mea ma cam nemultumeste. Spuneti-mi va rog ce as putea face in scurt timp (max. o luna) ca sa mi-o remodelez cit de cit.
(arat "penibil" cu 54 kg la 1.60 m sad ) Ajutati-ma,,^^ dau funda!

4 răspunsuri:
| cockye a răspuns:

Arati bine! Fa multe exercitii fizice si vor da roade, vei vedea! Pa, pa!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara a acestuia:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.
Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile(le poti inlocui cu fructe,pe care le poti amesteca cu iaurt,celeale intagrale,stafide,chiar si putin zahar sau putina miere),chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara). Primele rezultate se vor vedea intr-o luna, dar este posibil sa nu obtii talia dorita in doar o luna(depinde de rezultatele dorite). Succes.

| oanaX a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm sunt cele mai bune exercitii

| monika123 a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa faci multe exerciti cate o ora pe zi(abdomene, extensi, alearga foarte mult...etc.)si mananca dimineata cereale dietetice,la pranz ceva mai consistent iar seara mananca un fructe,nu vei slabi foarte mult dar se va vedea diferenta,daca vei face multe exerciti, dar nu cred ca arti penibil la intaltimea pe care o ai, sper sa reusestihappy succeshappy