| Ilie_Bianca_1990 a întrebat:

Am o problema de aproximativ o luna. Mi-am epilat mustața cu ceara. Acea ceara a fost fierbinte,si mi s-a facut o arsura, care nu ma ustura deloc. Mi s-a format o coaja deasupra arsurii, iar dupa 2 zile a picat. Iar acum mi-a ramas o pata maro in colțul gurii si o am de acum 2-3 saptamani. Am tot dat cu crema in fiecare seara, însă nu a trecut. Credeți ca va mai trece? In cat timp se vindeca? Cum pot sa grăbesc vindecarea acesteia? Multumesc mult

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Am si eu... chiar de la benzi reci pentru ca am insistat...
Treaba e ca daca s-a facut micuta rana si a cazut cojita pielea aia este noua si se pateaza imediat si trebuie protejata cu crema solara pentru ca garantat iesi afara din casa, e ca si cum te-ai arde cu apa si ai 3 cm de se face basica si dupa carne vie. cam asa e si ce avem noi doar ca in miniatura.
Ori eviti sa mai ai arsura ori protejezi pielea dupa cum ti-am zis.
Eu am si o rutina mai complexa cu seruri etc de ma mai ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crema de galbenele ai incercat? Daca cat mai des si in strat subtire timp de doua saptamani. Se va vindeca. Daca nu trece asa aplica si gel de aloe vera.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

O sa se ducă dar cu timpul. Din păcate nu ai cum sa scapi de ea așa repede. Încearcă sa nu mai epilezi cu ceara normala, încearcă o ceara elastică încălzită intr-un bol la o temperatura suportabila. Pup

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Îți trece laughing
Am pățit și eu, dar mi-a trecut peste mai mult timp. Și am renunțat la benzi, am trecut la cremă depilatoare. Cu crema nu am dureri și nici iritații. Poți să încerci și tu pe cele de la Farmec.