| An0nim0000 a întrebat:

Salut! Am programare la o fata din Craiova sa imi fac codite afro pe 24 iunie, iar din câte știu eu ele tin in jur de 1-2 luni maxim. O sa merg la mare pe 20 iulie, vreau sa știu dacă se deteriorează coditele de la apa marii sau e vreo problema în general dacă o sa stau în apa în fiecare zi pentru o saptamana. Pe net nu am găsit nimic despre asta, dar undeva zicea ca nu e nevoie sa le speli prea des, dar asa ar rămâne sarea din apa în par și vreau sa știu ce se intampla cu ele la contactul mai des cu apa marii. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se vor strica coditele, fiindca sunt deja 5 saptamani pana atunci si parul creste, aratand foarte urat, fiindca la radacina va creste si va arata de parca este despletit si ciufulit.
Daca le vrei special pentru mare, atunci fa-le cu doar 1 saptamana inainte de a pleca la mare.
In ce priveste deterioarea lor, se va intampla oricum din cauza apei, dar ideea este sa le ai cat mai "proaspat" facute, ca sa arate f bine. Te sfatuiesc sa le desfaci dupa 2 saptamani, fiindca altfel se incurca parul din cauza dormitului, apei, nspalarii si a apei marii care-if calcaroasa si dura, si vei ajunge sa le tai de la radacina, fiindca nu se mai poate descalci parul.

https://www.knottyboy.com/......-apart.jpg

1 răspuns:
| Alverto a răspuns:

Simplu. Ți le faci după ce vii de la marea neagră. Simple as that