| AndreiKCH a întrebat:

am mers acum 2 zile la croitor sa las niste pantaloni la stramtat si scurtat, astazi cand am mers sa-i probez, nu imi intrau pe picior, si i-am spus ca mai trebuie dat drumul cam 1cm. Toata treaba a costat vreo 30 lei, si acum, mi-a cerut inca 20lei ca sa retuseze chestia asta, voua vi se pare normal? Eu inteleg ca e munca lui, dar odata ce esti croitor, si tu nu sti sa iei masurile in asa fel incat sa te asiguri ca o sa vina cum trebuie, cum vine asta sa percepi alt cost suplimentar si sa nu retusezi in aceiasi bani?!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Evident că dacă nu a luat corect măsurile este vina lui și nu trebuia să te taxeze suplimentar.

Este ca și cum la restaurant un chelner îți aduce comanda greșită, iar când îi ceri să-ți aducă ce ai comandat ți le trece pe amândouă pe nota de plată.

Trebuia să refuzi să plătești.

1 răspuns:
| InF3CT a răspuns:

Daca este el cel care a luat masurile putea sa retuseze de 20 de ori.Tot 30 de lei ii dateai.
E vina lui nu a ta.
Nu trebuia sa ii dai nici pe aia 30!