| lulu_3036 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai mult pentru fete.Am incercat pentru prima data sa ma epilez cu ceara calda.Si s-a luat parul,(care era destul de maricel, cred ca avea aproape un centimetru, insa cu radacinile foarte groase pe sa dau cu lama.), dar nu de tot.Si ma durea foarte tare.Si se lipea ceara de piele, se lua foarte greu. Dar eu eram relaxata. Ceara era Sessu, la borcanel, fara spatula sau benzi.Pentru aplicare foloseam o chestie de lemn, si ca sa smulg puneam jumatate de coala A4.Singurul motiv ar fi ca nu era destul de lung parul sau...am radacinile prea groase.
P.S.Saptamana trecuta am epilat-o si pe mama cu acelasi tip de ceara.La ea a mers fara probleme.
P. P. S Va rog ajutati-ma.Nu stiu ce sa fac, luni plec in tabara o saptamana si nu stiu ce sa fac nu as mai vrea sa dau cu lama pentru ca imi creste foarte repede, si oricum acolo nu voi avea conditii bune sa ma rad... aa si sa nu aud de crema depilatoare pentru ca ma irit de la ea in ultimul hal. Epilator nu am.Benzile cu ceara rece nu ma ajuta nici ele prea mult.As vrea sa-mi spuneti ce as putea face sa nu ma mai doara atat de tare cu ceara asta calda.Si alte sfaturi, ce mai stiti.Multumesc mult.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Uf cand va aud eu pe voi
" cu lama creste repede "
Pei de fato cine te pune sa te faci cu BICU?
Fate frate cu un aparat cumperi un aparat de barbierit
Si iti iei lama gillet la el sau cm se numeste'
Eu cu ala ma fac si creste super greuhappy
Cat despre taiat' daca nu esti atenta te tai
-.-

| KryssuxD_9221 a răspuns:

Ai pielea foarte sensibila de la asta ti se intampla... cea mai buna solutie ar fi sa mergi la un salon happy

| missUsweety a răspuns:

cum a spus si kryssuxd solutia cea mai potrivita ar fi sa mergi la un beauty salon... numa ca o sa te cam coste. Sau fa rost de un epilator