| DarkMyst1 a întrebat:

as avea si eu o intrebare, vreau sa imi fac un tatuaj, ce fel de anestezie imi face, injectabila? si cat de dureros poate fi atunci cand iti face tatuajul?

5 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Acolo si-l fac toti. Aiurea. Eu ti l-as pune pe unu din omoplati. De fapt eu ti-as zice sa nu iti faci deloc dar daca tu esti hotarat... Stii ca mai sunt si dinalea semipermanente care dureaza vreo 5 ani.

| lalabell a răspuns:

Din cate stiu eu iti da cu o crema care iti amorteste zona respectiva. de durut doare cam asa: imagineazati un ac care te inteapa de o mie de ori si nu se opreste, iti cam face pe creier. oricum am inteles ca e o durere suportabila. durerea depinde si de zona in care ti-l faci, daca til facei intr-un loc cu mai multa piele si carne nu doare asa tare, daca ti-l faci la incheietura sau ion fine locuri unde e aproape de os atunci doare pai taretongue. sper ca am fost de ajutor

| DarkMyst1 explică:

Vreau sa mi'l fac in zona gambelor (pe picior)

| Rares_3460 a răspuns:

Eu am avut multi prieteni care si-au facut tatauaj si nu le-a zis nimeni nimic de nicio anestezie. In plus este o durere suportabila, si nu ar trebui sa te risti ca cineva fara experienta in domeniu sa ase apuce sa iti faca anestezii, pentru ca s-ar putea sa nu stie tocmai exact unde sa bage acul ala si cata substanta sa bage. Mai ales daca vrei un tatuaj pe mana sau pe picior sau pe pectorali, crede-ma ca este o durere mai mult decat suportabila. E adevarat, doare mai tare daca vrei sa il faci pe spate spre exemplu, si trebuie sa iti treaca si de coloana vertebrala. Acolo doare putin mai tare. Dar inca o data iti spun, ca si daca gasesti sa iti faca anestezie mai bine spui nu.

| jokker_9817 a răspuns:

Iti zic din experienta.nu se face nici un fel de anestezie iar durerea nu e atat de intensa in zina muschilor dar e mult mai dureros unde ai un os la suprafata pieli.in zona gambelor nu e foarte dureros.