| Pumpkin a întrebat:

Salut :* as vrea sa-mi vopsesc parul in degrade,adica in acel stil "ombre hair". Sunt bruneta si as vrea sa-mi fac la varfuri o culoare puternica ( rosu, mov..inca nu m-am hotarat ). Vreau sa ma vopsesc cu sampon, nu cu vopsea permanenta.Ce produse sa folosesc daca vreau sa ma vopsesc acasa? Trebuie decolorat parul inainte?

Răspuns Câştigător
| Miire a răspuns:

Stiu la ce te referi.Am facut si eu asta.Deci daca vrei sa ti-l vopsesti "ombre hair" cu o vopsea care sa se duca poti incerca cu nuantator loncolor roscat-spre roz.Si eu sunt bruneta si tot asta am folosit si se duc la vreo 20 de spalari.Prima si a doua oara cand o sa faci baie o sa lasi apa putin rosie.Deci uite cum se aplica nuantatorultonguerimesti 2 manusi din pungi.cu acele manusi iei vopseaua de acolo si o aplici unde vrei tu pe par (aici trebuie sa te ajute cineva).Aaa da nu uita.Sa-ti pui o punga in cap ca sa acoperi acea parte de par pe care nu vrei sa o dai cu vopsea. Daca vrei sa-ti faci ombre hair e preferabil sa-ti tii parul intr-o coada si sa porti niste haine mai inchise la culoare ca sa nu se cunoasca daca te murdaresti. Dupa aplicare astepti 30 de minute cu vopseaua pe par. Dupa asta te speli bine pe cap cu sampon.E preferabil sa te usuci cu feonul, fiindca daca iti pui prosopul in cap se ia toata culoarea pe acel prosop.Se duce la multe spalari. Eu mi-am facut suvite cu acea culoare si din rosii s-au facut roz aproape duce 3 luni. Sper ca te-am ajutat. Pupici! love struck.

3 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Da, parul trebuie clar decoloat pentru orice nuanta mai deschisa - chiar si pentru saten.
Eu iti recomand asta: sunt semipermanente si se comporta ca o masca de par, nu ca o vopsea - www.pisica-neagra.ro

| Ycu a răspuns:

Daca e culoarea ta naturala, iti sugerez sa ti-o pastrezi, vopsitul iti distruge parul pentru o lunga perioada de timp si trebuie reinnoit iar si iar, si cu siguranta culoarea ta naturala merita mai mult. happy Cheers.

| lov3u a răspuns:

Mai intai trebuie sa il decolorezi si dupa aplici vopseaua