| Flacără0000 a întrebat:

Salut astazi doar ce mi-am facut primele mele doua tatuaje
Unul pe deget si al doilea m-ai sus de deget, gen pe mana
Dar am o problema, nu am crema din-aia pe care trebuie sa o pui de 3 ori pe tatuaj
Si mi-am facut baie iar acum ma ustura ff tare
Imi spuneti va rog daca e ok sau
Trebuie neaparat sa cumpar crema din-aia

Răspuns Câştigător
| wj a răspuns:

Nu trebuia sa faci baie deloc, decat daca aveai f multa crema pe tatuaje sa nu ajunga apa. Se poate spala cu sapun cu ph neutru fara parfum si cu glicerina pentru bebelusi sau din plante pentru curatare si daca iese exces de tus si alte scurgeri-limfa.

Ai aici toate informatiile necesare: https://www.funkytattoo.ro/ingrijirea-tatuajului/

Bepanthene unguent il poti lua din farmacii fara reteta.

Bafta!

1 răspuns:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca te ustura nu este ok, insa este oarecum normal. Da, mergi si cumapra crema respectiva.