| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ca tot vine Crăciunul aș dori un site cu bijuterii, în special inele, care sa fie in pretul de 300-500 lei, pentru prietena mea care are 15 ani, dau funda!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu îi cumpăra asa ceva ce ai innebunit, puștoaica are 15 ani nu 30, cumpăra i cevba simbolic nu aur sa dai 500 lei, ai bani? Sau ceri părintilor cum faci, ca părintii tai sigur o sa te intrebe ce faci cu suma asta la ce ti trebuie? Si tu ce o sa le spui? Cumpăr inele la gagici de 15 ani, cumpăra i o carte, o cană cu poza voastră pe a, ceva simbolic nu inele.

| RAUL28823883884 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Si daca are 15 ani nu merita lucruri de genul? laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAUL28823883884):

Daca pe tine te cheamă irinel columbeanu sau moșu țiriac si ai cu ce ma refer la bani, merită orice.

| RAUL28823883884 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu sunt magnat, dar 500 de lei nu e prea mult pentru. un cadou pentru o persoană specialălaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAUL28823883884):

Dar nu se potriveste un inel de 500 lei pe degetul unei fete de 15 ani, gîndeste te ca ea o sa aiba pretentii din ce in ce mai mari daca vede ca tu îi vei cumpăra tot ce visează ea noaptea, nu mi se pare normal ca la varsta voastră sa i faci asemenea cadouri. Vorbeste cu mama ta, este ea de acord ca tu sa i cumperi fetei inel de 500 lei?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Au la melii melo bijuterii ieftine si bune cu preturi mici 12 lei 15 lei 20 lei, asa ceva cumpăra i nu te arunca la inele de aur, ca nu i nevastă ta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca te referi la bijuterii din argint, aproape ORICE site de bijuterii se incadreaza in cerintele tale, doar cauta pe google inele argint (dar te sfatuiesc sa nu cumperi inele pentru ca nu stii marimea), bratari argint, lantisoare argint.
Aur mai bine nu ii iei, nu are rost sa dai atatia bani.

| Iote a răspuns:

La 15 ani inel de 300, chiar 500 de lei? Nu e cam mult? Mai gandeste-te la altceva.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

La 15 ani nu cred a ar fi o idee bună să îi cumperi bijuterii scumpe, altfel o faci sa creada ca o cumperi. Mai bine eu iei ceva simbolic, nu se rezumă totul la cat de multi bani ai dat pe un obiect. Numai materialistele ar prefera sa primesca numai cadouri scumpe

| Andra9pk a răspuns:

De ce n-o iei mai treptat? Eu as surprinde-o alta data cu o bijuterie ca ceva mai special. de ce nu optezi pentru ceva mai util pentru varsta ei? Sunt seturi atractive de cosmetice /farduri/styling.(si nu ma refer la genul nivea/dove) :)) ceva din sephora ar incanta fetele de varsta ei zic eu. Bijuteriile sunt mai mult pentru persoanele mai mature.
Parerea mea. Tu faci cum crezi.
Uite site cu bijuterii dragute : https://www.edenboutique.ro/

| RAUL28823883884 a răspuns (pentru Andra9pk):

Păi am luat-o avem deja patru luni și ma gandeam la ceva mai frumos laughing

| Alexxandrru a răspuns:

Https://www.astleyclarke.com/uk/
https://www.teilor.ro/
Nu e prea mult, prietena ta merita ce e mai bun.
Singura chestie e ca e mai greu de cumparat bijuterii online pentru ca nu poti sa-ti dai seama de finisaje, bine ca exista returul. Bafta