| TechnoCocktail a întrebat:

Ca toti baietii chiar daca s-a dus vara vreau patratele. Am facut asta, am slabit, chiar daca mai trebuie un pic. Dar nu vreau sa tin vreun fel de regim sau dieta. am 16 ani, e aiurea... fac sala, cardio acasa..am grija cand, cum si ce mananc si ma gandeam ca daca mai mananc din cand in cand cate o inghetata, un covrig, sau un corn cu ciocolata [nu in exces, doar sa gust in ziua respectiva] chiar poate ingrasa?! Adica vreau sa raman la greutatea asta. fara sa ma mai ingras.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Micile pofte nu sunt un pericol pentru greutatea corporală dacă te antrenezi mereu.
La 16 ani nu se ține dietă, iar dacă vorbim de dietă înseamnă că a avut loc o intervenție chirurgicală.
Hrănește-te cât mai sănătos și hidratează-te corespunzător.
Pa, pa.

| TechnoCocktail explică (pentru Legiuitoarea):

Nu pot sa spun ca am tinut dieta doar. ca am avut grija sa mananc sanatos si mult mai putin fata de cum mancam inainte + exercitii dar acum vreau sa o las mai moale si sa imi ma fac si eu micile pofte, vreau sa zic...ca fara ele viata nu e atat de frumoasa happy

| Legiuitoarea a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Bună.
Cu exercițiile fizice nu ai voie să o lași mai ușor, masa musculară trebuie să o ai mereu tonică.
Pa, pa.

| SeRk4NN a răspuns:

Nu,nu poate ingrasa.O data ce faci abdomene n-ai cum si mai ales ca doar musti putin, si incerca sa faci 50 de abdomene dimineata (2 serii), si seara 100, iar daca mai poti continua, si sa nu ai nicio zi pauza in fiecare zi faci, sau cand ai timp.O sa ai rezultate

| TechnoCocktail explică (pentru SeRk4NN):

Fac exercitii o zi, apoi o zi pauza ca sa se recupereze muschii.In acea zi cuprind 2 ore de sala, apoi 4 seturi de abdomene intense( diferite ), asta dimineata si seara niste cardio.