| mihaii331 a întrebat:

Salut, care este cea mai buna metoda de epilare inghinala pentru barbati? Eu de obicei o fac cu lama de ras, dar de fiecare data ma irit foarte rau si imi apar niste cosuri mici. Daca stiti vreun nume de produs puteti sa mi-l recomandati?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Incearca o crema de epilat. E si mai eficienta si nici nu te irita. O gasesti in supermarket, la raionul de cosmetice, la chestii de epilat pentru femei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Nu recomand crema epilatoare pentru zona inghinala la barbati sau pentru abrba.
Am vazut cazuri urate rau, cu arsuri de gardul 2, atat pe fata cat si pe testicule, si ghinal. Asa ceva, chiar nu-i d eluat in considerare.
Ceara calda este ideala, ca nu infecteaza si nici nu produce cosuri, dar o poate folosii doar unul caruia nu-i este frica de durere, fiindca este un pic cam dureroasa.

| Robertandrei4858 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Eu zic sa nu incerci, eu am incercat sa ma epilez cu crema, pe langa faptul ca iti creeaza arsura de nu mai stii ce sa te faci, nici parul nu se duce doar se inmoaie si dupa va fi mult mai dificil sa il inlaturi cu ajutorul unui aparat de ras

| Violleta2022 a răspuns:

Care este de fapt motivul pentru care te epilezi?
Esti barbat sau esti gay?

| morfeo a răspuns (pentru Violleta2022):

Iti plac flocii si mirosul ala oribil? Orice persoana normala la cap se rade la inghinali.

| Violleta2022 a răspuns (pentru morfeo):

Spala-te cu apa si sapun, ca sa mai fii imputit, ca de aia mirosi!

| morfeo a răspuns (pentru Violleta2022):

Poti sa te speli tu si cu Clorox, ca dupa o zi intreaga tot ca naiba o sa mirosi. O persoana care se respecta si se ingrijeste trebuie sa se rada la inghinali si la subrat. Presupun ca esti atrasa de neanderthali?

| Violleta2022 a răspuns (pentru morfeo):

Nu parul miroase mai omule, ci bacteriile care se inmultesc la subrat. Pune mana sa faci dus cu apa calda si sapun, dimineata si seara, sa vezi ca nu mai mirosi.
Intotdeauna inainte de sex, este obligatoriu spalarea, asta in caz in care nu stiai, ca produci dezgust oricarei femei, indiferent ca te razi sau nu, daca puti a transpiratie, urina sau sperma.
Nu-i musai sa te razi inghinal, ca-i mai pacut si atractiv sa nu arati dezgustator, cu cosuri umplute cu puroi, in zona inghinala.
Pentru cunostintele tale, sa stii ca se gasesc aparate de ras care au si dispozitive de taiat la diverse marimi (grooming & trimming)cu care iti poti taia foarte scurt, parul de la pubis. Acela este indicat celor care au sensibilitate la ras, sau care nu suporta epilarea cu ceara de albine.

| anonimg a răspuns:

Epilarea inseamna smulgerea firului de par. Aparatul de ras(barbierit) nu poate epila.
Nu recomand epilarea (apar iritatii si firul de par poate creste sub piele). Un aparat de ras corporal (triming) este suficient; dar sa fie de firma, ca sa taie bine firul de par si sa nu il smulga. Acesta este total diferit de aparatele de ras barba.

| oz_1736 a răspuns:

Iti cumperi o crema de dat pe fata dupa ras. Dai un strat subtire si lasi sa intre in piele

| AlisaCiuca a răspuns:

Buna.Cea mai buna metoda pentru a scapa de iritatie, par, mancarime, roseata este epilarea definitiva.
La Salon Alisa Cluj te putem ajuta.
www.salonalisa.ro

| mihaii331 explică:

Stie cineva vreun aparat de tuns, sa taie la 0? Fara sa agate.