| Laur014 a întrebat:

Salut,cate ceasuri aveti? Colectionati? Sunteti pro/impotriva?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Am un ceas destul de bun de la 22 cred si implineste 7 ani. Cand face 10 il inlocuiesc cu alt model care are tuburi de tritium (gaz) si se vad misto noaptea o viata intreaga.

| Laur014 explică (pentru mgtow):

Bravo tie fiindca poti sa stai cu un ceas atat timp fara sa te plictisesti.

| mgtow a răspuns (pentru Laur014):

Ms - si asa e un model destul de rezistent/bun. Dupa ma bag la unu cu 500€. Primul m-a costat 250€ care il am de 7 ani care a fost platit la jumate de taicameu restul de mine am adunat bani pentru el

Modelul actual e VE expedition north pole si urmatorul va fi https://www.ora10.ro/ceasuri-barbatesti/vostok-europe/nh35a-510c530/

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Am doua ceasuri, mai non name asa, nu sunt nici colectionar nici fan ca mi-as fi permis un ceas mai scump ceva de marca, dar cum nu pasioneaza nici nu le mai port.
In viitor poate am sa-mi iau un ceas de acesta smart
Nu sunt impotriva colectionarilor de ceasuri si nici iubitorilor ceasurilor, pentru ca cine este iubitor de ceasuri iubeste timpul!

| Frank51 a răspuns:

Am avut maxim 2 in acelasi timp, acum am doar unul. Nu. Desigur.

| Apokales a răspuns:

Unul singur, l-am luat ca sa semene cat mai mult cu acel G-Shock. Sunt impotriva colectionarii de ceasuri, nu-i vad rostul si nu vreau sa ma atasez prea mult de lucrurile materiale.

| Laur014 explică (pentru Apokales):

Sincer ai dreptate, un ceas este suficient.Eu,din pacate am vreo 7 ceasuri si acum imi cam pare rau la cati bani am cheltuit si mai ales ca multe din ele stau macar sa fie purtate.

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu colecționez
Nu sunt împotrivă, sunt pro, ceasurile sunt frumoase și schimbă oarecum aspectul în funcție de ținută, dar pe mine nu mă prind. Ele sunt frumoase, nimic de zis. acum depinde și de ceas, le prefer pe cele elegante, nu-mi plac cele digitale!

| Laur014 explică (pentru Alexuţ02):

Da,asa este.Fiecare cu gusturile lui happy