| Denis67 a întrebat:

Ce concealer/fond de ten recent recomandati pentru tenul acneic/gras?
Poate fi și Bb cream

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ten acneic neapărat fond de ten dermatologic : vichy dermablend e cel mai ok la nivel de acoperire. Mai are și la roche possay unu dar e mai light.

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

E proastă rău aia de sus, dermablend e recomandat de dermatologi dacă vrei să porți. Recomandat e să lași tenul cât mai mult să respire și să nu-l încarci cu produse de astea, te ajută să scapi mai repede, dar de la asta până la E INTERZIS e cale lungă. Toți dermatologii zic că poți purta cât timp ai grijă să-l cureți foarte bine și niciodată să nu te culci machiată

| Denis67 explică (pentru Adry05):

Mersi frumos de recomandări, dar în BB cream sau CC cream ce recomanzi?

| Denis67 explică (pentru Denis67):

Și dacă ar fi sa nu fie vizibile pe ten și să ascundă acneea

| Adry05 a răspuns (pentru Denis67):

Tot dermatocosmetice. specific nu știu, întreabă farmacista.

| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani, NU recomand nici un fel de fond de ten sau concelear!
Fondurile de ten si acoperitoarele de ten se recoamanda femeilor mature, trecute de 40 de ani.
La tenurile acneice este toatl interzis folisrea fondului de ten sau a pastelor pentru tine, pentru ca inflameaza cosurile, infectand toata fata.
Se recoamanda pastrarea fetei curate, fara farduri, fonduri de ten si creme grase.

| 90210 a răspuns:

Fenty

| VedoRo a răspuns:

Buna, poti folosi o crema de fata iluminatoare cu efect de fond de ten: https://vedo.ro/......-15-30-ml/