| CosticăfugimistrețuCostică a întrebat:

Salut! Ce părere aveți despre bărbații cu cerceii în ureche? Îmi spuneti pas cu pas pentru a-ți pune singur un cercel singur acasă? Și cam ce ar trebui să fac după ca să nu se infecteze? Voi aveți cercei? Și dacă da, de cât timp?

21 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare cu gusturile lui, dar imi aminteste de triburile salbatice si de porcul bunicului meu caruia i se punea asa ceva in nas.

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru Salontanul):

De când n-am mai văzut porci cu cercel dinăla în nas lol?

| Salontanul a răspuns (pentru CosticăfugimistrețuCostică):

laughing Cica procedurile sunt dubioase pentru animale! https://bit.ly/3z0BDXE
La oameni sunt bune?

| Violleta2022 a răspuns:

Este dificil sa-ti pui singur cercel in ureche, ca tu nu-ti vezi urechea pe real, ci numai in oglinda si nu vezi locul unde intepi. Lasa un profesionist sa faca asta.
Atentie, cercelul pus in urechea dreapta spune ca esti GAY, iar cercelul pus numai in urechea stanga, spune ca esti normal.

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru Violleta2022):

A lol nu știam asta, mulțumesc pentru răspuns!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu am nicio părere, dar îmi place nickname-ul tău. Mai bine mergi la salon, durează foarte puțin, ai riscul mai mic să te infectezi, în preț intră și cercelul medicinal, îți dă și indicații serioase cum să ai grijă până ți se vindecă. Ce rost are să te chinui singur?

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru supadeceapa):

Doar mă gândeam dacă se pot face și acasă fără să ai mai multe șanse să faci o infecție și merci și mie îmi place nickname-ul tău pot zice că plâng când mănânc

| supadeceapa a răspuns (pentru CosticăfugimistrețuCostică):

Măi, poți, adică eu cunosc persoane care și-au făcut, dar au umplut casa de sânge și a fost dureros laughing părerea mea e că nu merită să te chinui, dar tu faci cum dorești big grin

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru supadeceapa):

Mai bine mă duc la salon decât să îmi văd bulionul prin casă laughing

| Zaygon a răspuns:

Eu am fost la o bijuterie si cu pistolul usor intr-un minut a fost a gata(cercelul medicinal). Am invartit de el o luna si dupa mi-am pus cercelul meu si e totul okay.

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru Zaygon):

Mulțumesc pentru răspuns!

| vmalex21 a răspuns (pentru Zaygon):

Nu a fost necesar sa il cureti cu ceva solutii, alcool?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cercel in ureche? Este pirat clar.

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru anonim_4396):

Vei fi următorul căruia îi voi face o vizită scurtă vreau să găsesc comoara care e ascunsă de sute de ani la tine în beci mai exact țuica de la Mihăilești 7 lei de prune e naturală e bună

| Crescent a răspuns:

Mie nu prea imi place chestia asta la un baiat. Dar fiecare e liber sa faca ce vrea.

| CosticăfugimistrețuCostică explică (pentru Crescent):

Fiecare cu gusturile lui, nu?

| Crescent a răspuns (pentru CosticăfugimistrețuCostică):

Exact. Am scris si mai sus ca fiecare poate sa faca ce vrea.
Mi-am exprimat doar parerea.

| vmalex21 a răspuns:

E okey si va arata bine daca iti pui un cercel de bun simt, ignora mentalitatile retrograde ale unora.Nu e recomandat sa iti pui acasa, mergi la o bijuterie, costa 20 de lei si iti vor face gaura cu pistolul si cercel medicinal.Il cureti cu apa oxigenata, te speli pe maini inainte de a Umbla acolo.Iti iei si crema de galbenele.

| dmz123 a răspuns:

Cred ca depinde foarte mult de gusturi, mie personal mi se pare ca pe unii ii prinde bine, pe unii nu. Sugestia mea este sa-ti faci gaura la un salon ca sa eviti complicatiile. dureaza putin si nu e dureros. Pentru a dezinfecta rana sunt multe solutii, gasesti sa cumperi pe https://www.getwild.ro/ingrijire-tatuaj/2697-tatuaje-and-piercing-care.html sau poti sa folosesti metoda naturala de apa cu sare