| Daniel9988 a întrebat:

Ce parere aveti despre tatauaje si piercinguri? Presupun ca majoritatea femeilor poarta piercinguri in urechi(cercei). Personal, eu prefer ca pielea sa ramana asa cum este lasata de Mama Natura.Nu ii judec pe tatuati sau ceva de genul,Doamne fereste! Vreau doar sa aud mai multe opinii, si daca se poate chiar opinia unor persoane care au tatuaje sau piercinguri.

8 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Sunt ok piercingurile şi tatuajele, arată bine după părerea mea, eu o văd ca pe o modalitate de a-ţi 'decora' corpul. Depinde şi în ce zonă sunt iar în cazul tatuajelor să fie făcute de cineva care se pricepe din moment ce rămâi cu ele toată viaţa.

| Drimmero a răspuns:

Sunt misto, unora le sta chiar bine cu ele, iar altora le sta de parca a pus cineva covorul pe bara sa-l bata, am o parere buna despre ele in general.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu am nimic nici cu tatuajele, nici cu pierciengurile. Poate initial mi se parea ciudat sa vad o persoana cu o tona de tatuaje si piercienguri, insa dupa ce mi-am facut doi prieteni care detin un salon de tatuaje m-am obisnuit sa vad oameni foarte tatuati. Sincera sa fiu mi-e indiferent daca o persoana are tone de tatuaje sau piercienguri pe ea, este doar o modalitate de exprimare si nu spune chiar atat de multe despre persoana in cauza. Cand am cunoscut-o pe tipa de care am vorbit mai sus (care detine salonul) am fost ezitanta in privinta ei pentru ca undeva adanc in mintea mea ma gandeam ca din cauza tatuajelor poate are cine stie ce apucatori dubioase. Rational vorbind, stiam ca este idiotesc ce gandesc, insa nu puteam sa scap de senzatia aia. Insa dupa ce am lucrat cateva luni impreuna am cunoscut-o mai bine si am descoperit ca avem foarte multe chestii in comun si ca este o persoana cat se poate de normala.

| 393Dan a răspuns:

Eu nu-i inteleg pe cei care isi fac tatuaje cu semnificatii (fața bunicii, hieroglife chinezesti, bancnote si diamante, etc). Ei zic ca si le fac ca sa le aduca aminte de ceva/cineva. Chiar ai nevoie sa-ti faci tatuaje ca sa-ti pastrezi memorii?

| Kogaion a răspuns:

Piercingurile nu prea imi plac sincer, in schimb tatuajele sunt misto, dar depinde si de tatuaje, nu m-ar deranja ca sa zic asa, iubita mea sa aiba tatuaje.

Răspuns utilizator avertizat
| aria1996 a răspuns:

Sincer piercingurile imi plac acum depinde unde la fel si tatuajele dar sa fie subtile finute sa nu atraga atentia ceva simplu...sincer nu cred ca daca iti pui cercei in urechii iti modifici prea mult corpul... oricum corpul isi modifica singur structura, infatisarea de a lungul anilor. Asta nu inseamna ca e frumos sa abuzezi de tatuaje si piercinguri. Deci in concluzie eu sunt de acord cu ele dar sa nu se exagereze.

| validelatargoviste a răspuns:

Vagaboante gabore ce vrei