| Anonimata345 a întrebat:

Salut! Ce pot face ca atunci când îmi prind parul, să nu se mai zburlească? Tot timpul când îmi fac parul intr-o coada sau ceva și ies afara imediat se zburlește!

Răspuns Câştigător
| maria0405 a răspuns:

In primul rand, nu ii mai raspundeti fetei cu aroganta gen: "de clame nu ai auzit, de fixativ nu ai auzit etc.
In al doilea rand, ai putea sa ti-l prinzi intr-un coc, sunt multe idei de coc pe pinterest care arata super bine!
Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Există la dm o chestie ca un rimmel care fixeaxă acolo. Parca era și destul de ieftin

| Alexia1208 a răspuns:

Îți iei o periuță de dinti ieftină și o dai cu fixativ. O treci imediat peste firele zburlite și gata. Repeți procedeul de 2-3 ori la un interval de 5 minute ca sa vezi dacă mai ies fire. Mie mi se zburlește foarte repede și doar așa reușesc sa "îl țin in frâu"

| Ruja_Sebastian_1986 a răspuns:

Încearcă să-l prinzi cu elastic logic

| Anonimata345 explică (pentru Ruja_Sebastian_1986):

Păi și când îl am în coada? Tot se zburlește

| Catrice a răspuns (pentru Anonimata345):

De cleme/agrafe n-ai auzit?

| Anonimata345 explică (pentru Catrice):

Am auzit și tot nu merge sad

| Catrice a răspuns (pentru Anonimata345):

Nu le pui cum trebuie.
Nici de fixativ n-ai auzit?

| Anonimata345 explică (pentru Catrice):

Am auzit și de ălahappy

| Catrice a răspuns (pentru Anonimata345):

Și? L-ai folosit?