| AndreiIonut2000000 a întrebat:

Ce se poate intampla daca ma spal pe cap zilnic?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand parul se va deteriora pentru ca samponul are substante degresante care usuca si deterioreaza parul. Dar daca esti baiat si ai parul scurt nu cred ca e o tragedie pentru ca el oricum creste si il tunzi periodic. La persoanele cu par lung se vede efectul spalarii dese.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vei fi mai curat. Asta depinde si de cat este gras parul. Eu ma spal la doua zile.

| Andreeush a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, deși nu e prea indicat.

| Donsavas a răspuns:

Parul are substanțele lui naturale care nu trebuie eliminate asa repede.

| Bizon95 a răspuns:

Daca folosesti NUMAI produse bio (care sunt mai scumpe, chiar mult mai scumpe) atunci... NIMIC

altfel, din cauza de tone de chimicale in orice sampon, o sa ai probleme cu parul (se subtiaza, rareste, etc.)

ca baiat cu parul scurt, odata pe saptamana e mai mult decat suficient (daca nu ai alte probleme, par gras, matreata, etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea e indicat dar faci cum vrei, eu ma spal de 2 ori pe saptamana asa este si indicat cu samponu pe care il folosesc pentru alopecie. daca ti se potriveste acel sampon tipului tau de par poate nu iti face rau eventual o raceala ceva daca iesi imediat afara. ai grija macar sa nu fie apa foarte calda cand te speli pe cap.

| morfeo a răspuns:

Nu are ce sa se intample. Iti spune un innotator care face cate 2-3 bai zilniclaughing. O sa fii curat, asta se intampla.