| 06072016 a întrebat:

Cum pot scăpa de semne? Am pe picioare multe și unele sunt ieșite în relief, există vreo cremă anume? Preț?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce semne sunt alea, poti sa le descrii?
Semne de varsat, pojar, de la batai, de la varice, de la ce sunt, sau cine ti le-a facut si cu ce?

| 06072016 explică (pentru Violleta2022):

Sunt de la mama natură, pur și simplu apar. Sau au apărut când eram foarte mică

| Violleta2022 a răspuns (pentru 06072016):

Daca te referi la vergeturi, atunci nu se pot repara decat cu operatiei cu laser.
Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, din cauza ca ai luat in greutate foarte mult si pielea s-a crapat. Din pacate, nu exista creme sau tratament care sa repare aceste crapaturi, sunt creme care promot dar poti sa judeci si singur, o piele crapata nu se vindeca cu o crema, oricat ai da pe ea.
Dar poti oprii sa-ti apara altele, daca te apuci serios de sport!

| 06072016 explică (pentru Violleta2022):

SEMNE. Nu e nicio vergetură, sunt semne mici, Cum are orice persoană, mici din naștere sau pe parcurs cum sunt și nigeii

| Violleta2022 a răspuns (pentru 06072016):

Chiar nu stiu la ce semne te referi in cazul asta, mai ales daca sunt in relief.
Pune o poza pe imgur si linkul aici, sa vedem!

| Victoria18 a răspuns:

Sa nu ai Erythema Ab Igne.