| clausweet a întrebat:

Salut, cum se foloseste uleiul de ricin pentru cresterea parulu? Si cat trebuie sa stai cu el in cap? Pentru cine a folosit, a dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| Carlamonicaanghele a răspuns:

Din cate stiu (de la colege care au facut asa) iti masezi pielea capului cu ulei apoi te acoperi 3-4 ore dupa care te speli. Tratamentul se face 1-2 ori/saptamana. Rezultatul: la unele a mers, la altele nu. De ce nu incerci si alte metode? Intreaba la un magazin de produse naturiste si vei gasi solutii gata preparate. Poti intra si pe www.naturaplant.ro si sa studiezi ofertele
:*papa

1 răspuns:
| belze9but a răspuns:

Probleme de cadere a parului - Pentru cei care au probleme cu caderea parului sau "chelie", uleiul de ricin este o solutie la indeamana. Tratamentul pentru par presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita. Bafta, la mine a functionat >:d