| RuxRuxi0843 a întrebat:

Cunoaste cineva niste furnizori de cosmetice originale? Pe Facebook sunt multe fete care aduc cosmetice de la diverse brand-uri, de pilda Too Faced, Tom Ford, Chanel, Mac, BPerfect. Cunoaste cineva persoanele cu care colaboreaza sau persoane care se ocupa de asta?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic din ce se vinde pe Face book sau OLX nu este original!
Cosmeticele originale se vand numai in magazine serioase, unde firma care le produce are contract de distributie.

| RuxRuxi0843 explică (pentru Violleta2022):

Tind sa va contrazic! Fac cumparaturi dese atat in magazinele mari ca Sephora si Douglas, dar cumpar si de pe Facebook de la diverse fete de incredere si nu exista nicio diferenta la produsele cosmetice. De-asta intreb.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RuxRuxi0843):

Daca tu nu poti face diferenta intre un produs original si un produs contrafacut, atunci este alta poveste, dar in pincipiu, produsele originale nu se vor vinde niciodata la bisnitari, pe FB sau olx, ca-s prea scumpe.
Poti sa cumperi de la ce fete de incredere vrei tu, dar te asigur eu ca ele le cumpara de la piata sau magazinele Doralee, ca nu au ele cum produce marfa cosmetica de calitate, ceea ce-i clar ca este contarfacuta, desii ambalajul este identific cu cel al unui produs original.

| RuxRuxi0843 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ce cumpar si stiu sa fac deosebire, multumesc frumos pentru presupunere. Am pus o intrebare clara si prefer sa nu primesc raspuns decat sa mi se raspunda pe langa, asa ca va rog daca nu aveti raspunsul pe care il caut, sa nu va mai deranjati.

| alina2k18 a răspuns:

Https://www.facebook.com/groups/266001790547163/
Pe acest grup, vezi ca e o postare pe 15 oct cu un wish list, vorbeste cu fata aceea daca doresti sa iti aduca ceva ce nu se gaseste la noi si va intelegeti la pret.