| Mihnea20410 a întrebat:

Salut! Daca folosesti pudra de par pentru volum odata pe saptamana iti va cade parul? (Pentru baieti)

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu. Parul iti cade daca pudra se acumuleaza la baza scalpului sub forma de depunere, alaturi de alte produse (sampon etc) si nu e spalata bine. In engleza asta se numeste build up, si e necesara o spalare cu un sampon clarifiant pentru a curata, din cand in cand.

| AdrianVali a răspuns:

Nu, stiu deoarece sunt frizer si nu se intampla nimic daca te dai cu pudra pentru volumul parului.