| Croxi a întrebat:

Salut! De ceva timp am un gol in spranceana si nu stiu cauza apartitiei acestuia.Niste pareri?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate ai avut o buba acolo si ai smuls parul cu totul... poate te-ai lovit si de aia ai un gol, sincer, nici nu-mi pot imagina ce-i ala GOL intr-o spranceana...

| dullcat a răspuns:

Uneori se intampla sa cada firele de par si atunci apare un gol vizibil.In timp vor creste altele.

Sprancenele contin in mod obisnuit aproximativ 250 de fire de par. Ca si firele de pe scalp, mai cad din acestea, chiar daca nu ne dam seama pe moment, iar altele noi le vor lua locul in curand. Daca te deranjeaza, poti folosi creion sau fard pentru sprancene ca sa maschezi golul.

| 120bulevard a răspuns:

Se mai intampla, creste la loc