| Met a întrebat:

Salut, de unde as putea cumpăra online o crema pentru cearcăne (dorm destul dar tot am) și/sau pentru regenerarea pielii, cineva care a încercat crema respectiva? Mersi

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu exista creme impotriva cearcanelor.
Trebuiesc indepartate cauzele care iti provoaca cearcane, ca pielea sa se regenereze, ochii sa se odihneasca, iar cauza este: lipsa somnului de noapte.
Noaptea este vital sa dormi, ori tu esti acum pe forum, si este 3 dimineata. Asadar, iata adevarata cauza care iti provoaca cearcanele: statul pe computer pana la ore tarzii din noapte. Ochi sunt super-obositi, epuizati chiar, afectand de altfel si pielea din jurul ochilor, facand posibila aparitia ceracanelor si ridurilor, subtierea si pigmentarea pielii.

| Met explică (pentru Violleta2022):

Eram la lucru, dar im general dorm cat trebuie

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cearcanele pot fi si cronice/genetice sau cum vrei sa le spui. Andreea Raicu la cate creme si seruri foarte scumpe foloseste sigur ar fi rezolvat problema cearcanelor daca ar fi existat ceva eficient in privinta asta

| Andreeaaaaa21 a răspuns:

Încearcă de la plus bio. Am auzit ca isi face efectele. Pe mine m au ajutat alte creme de la ei, deci asta de ce nu ar fi buna. Dar pe langa crema, încearcă să dormi mai mult.