| Olga12 a întrebat:

Deci este cam ciudat dar cum vi se pare faptul că sunt fată și îmi cumpăr haine de băieți? Adică nu chiar toate doar unele deoarece majoritatea hainelor pentru fete sunt mereu cu desene sau mulate dar la băieți sunt mai largi și mult mai comfortabile. Doamna aia de la magazinul de unde îmi iau haine îmi spune că nu sunt pentru fete hainele de genul și mă enervează deja. Aș vrea să știu și părerea voastră.

Răspuns Câştigător
| BlueRoby35 a răspuns:

Este perfect ok atat timp cat esti decenta si nu cumper prostii doar sa iesi in evidenta. Si vad ca nu asta ti-e scopul.

Si eu cumpar o gramada de tricouri L-XL-XXL pentru ca imi par foarte faine si sunt comfortabile, desi eu port marimea M. Multe tricouri pentru baieti sunt mult mai interesante si cool ca pentru fete, si forma este mult mai lejera si simpla.

Am tricouri cu Iron Maiden si din multe jocuri video din care nu se pot gasi cu forma de tricou pentru "femei".

Eu ce fac cu cele XL sau mai mari e ca le bag in blugi stramti sau fusta skater si dupa aia ridic un pic sa iasa asa mai "bufant" la mijloc, daca intelegi ce vreau sa zic. Si atunci arata mult mai bine pentru o fata decat doar un tricou larg si mare.

Camasile alea de bumbac pufoase de barbati iar arata mult mai bine decat cele de femei. Si sa nu mai zic ca sunt mult mai groase si nu este material de ala subtire care se strica usor si ieftin ca la cele de femei.

Deci crede-ma nu esti singura deloc. Sunt multe femei care fac asa.

| Olga12 explică (pentru BlueRoby35):

Mersi. Mi-ai făcut ziua mai bună : )

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E fix treaba ta cum te imbraci n-ai de ce sa asculti ce zic restul, conteaza sa te simti tu bine ca pentru tine traiesti, nu pentru ei.

| doctorandus a răspuns:

Totul e OK daca nu ajungi bataia de joc a anturajului tau.

| Olga12 explică (pentru doctorandus):

Nah prietenele mele tot își cumpără unele haine de băieți. Tot așa au spus că le plac că sunt comfortabile : )

| relian a răspuns:

Asa si pe aici ce vrei sa afli? Daca esti ok sau ai alte apucaturi? Daca ti se par prea stramte hainele de care spui cumpara cu un nr mai mare, asa sunt ceva mai largute.Sunt destule haien de fete fara desene fara scris, simple confortabile etc, nu stiu tu ce haine cumperi si de unde. Daca cumperi din piata normal ca alea nu-s haine si altceva laughing

| Olga12 explică (pentru relian):

Le iau de la magazin am scris mai sus : ) mă rog doar am întrebat și eu am spus că nu tot timpul îmi cumpăr haine pentru băieți ci doar uneori : )

| Clorox a răspuns:

Hainele pentru baieti pentru o fata sunt mult mai confortabile. Nu mi se pare nimic anormal in ceea ce faci, doar sa nu exagerezi happy
Iar cu domna de la magazin... N-ai cu cine, uneori trebuie sa-ti mentii calmul, o minte n-o schimbi peste noapte.

| Dalmore a răspuns:

Si eu m-am imbracat superbaieteste pana pe la 18 ani, e doar o faza. laughing

| Iunix a răspuns:

Gândeşte-te că de fiecare dată când faci asta un băiat nu mai găseşte haine la magazin...

| Olga12 explică (pentru Iunix):

Nu îmi iau tot timpul haine pentru băieți ci doar uneori : )