| Emanuelak47 a întrebat:

Salut, deci mi-am facut tatuaj acasa, mi-am facut masina, am folosit ac steril de tatuaj rl 3 ceva gen, cerneala intenze true black, mi-am facut tatuajul mi-am pus folie peste el am tinut-o timp de 3 ore, am dat-o jos s-a format o crusta usoara de la cerneala, am spalat usor cu apa si sapun si am observat ca se ia tusul din anumite zone si ramane gol. Se vede pielea cum era ea fara urma de cerneala, e ceva normal sau se ia tatuajul happy? Ps l-am batut la 3-4 mm in piele (daca puteti lasati-mi sfaturi ce as putea face sa ramana tusul in piele ca am mai incercat sa-l bat de 3 ori si se ducea tusul dupa nici o zi crying. )

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu ma pricep foarte mult dar stiu ca dupa ce bati un tatuaj ai nevoie de o crema de protectie pentru tesut, dar si asta imi scapa cum se numeste. Sau poti de la farmacie lua o crema cu antibiotic sa nu se infecteze

| Emanuelak47 explică (pentru Simpatic):

Bephaten sau creme de tatuat din ce stiu

| Simpatic a răspuns (pentru Emanuelak47):

Bvo da de bephanten era vorba
eu cand m-am tatuat acum multi ani am luat ceva de la farmacie dar numai stiu cum se numeau, niste creme cu antibiotic