| Andrewe a întrebat:

Salut,e o diferenta la marimea hainelor intre cea din China si cea de la noi?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Majoritatea hainelor de la noi sunt chinezești

| romeo78 a răspuns:

Da, este o diferență, deoarece diferă statura standard a omului chinez, asiatic, față de cel din Europa.
Există, acele tabele de echivalare a diverselor standarde de măsurare: englez, american, european, țări europene cu standard propriu, dar mărimile nu corespund, deoarece standardul respectiv e stabilit prin măsurarea populației țării respective, prin intermediul unui eșantion de oameni, considerați ca standard pentru țara respectivă.